Akademia Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego Błazny

Scenariusz i reżyseria
Gabriela Muskała
Zdjęcia
Piotr Żurawski
Muzyka
Zbigniew Zamachowski
Scenografia
Zofia Mazurczak-Prus
Kostiumy
Kinga Kubiak
Charakteryzacja
Matylda Morska
Montaż
Jakub Darewski, Kosma Kowalczyk
Produkcja
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna (Łódź)
Występują
Sebastian Dela, Jan Łuć, Magdalena Dwurzyńska, Justyna Litwic, Szymon Kukla, Jakub Dąbrowski, Karolina Kostoń, Klaudia Janas, Daniel Stanko, Klaudia Koścista, Jakub Sierenberg, Oliwer Witek, Bogumiła Trzeciakowska, Mikołaj Trynda

Przed seansem odbędzie się spotkanie z reżyserką filmu, Gabrielą Muskałą oraz aktorami Janem Łuciem, Karoliną Kostoń i Justyną Litwic. Rozmowę poprowadzi gospodarz cyklu, Łukasz Maciejewski.

czas trwania → 85 minut (plus spotkanie)

Studenci Wydziału Aktorskiego dowiadują się, że ich film dyplomowy nakręci znany reżyser Gajda. Ta wiadomość elektryzuje ich każdy chce się znaleźć w obsadzie. Gajda pojawia się sporadycznie. Zostawia studentom kamerę pod jego nieobecność mają nagrywać improwizowane sceny wokół tematu zazdrości i rywalizacji oparte na historii Kaina i Abla oraz Balladyny i Aliny. Zaczynają się próby, poznajemy osobowości studentów, ich marzenia, ambicje. Ujawniają się też dysproporcje w talentach aktorskich, różnice poglądowe, majątkowe, zawiści, zaszłości, skomplikowane relacje uczuciowe. Skupiamy się na relacji czwórki bohaterów: Łukasza/Abla, Olo/Kaina, Julki/Balladyny i Alicji/Aliny. Na rywalizację zawodową nakłada się ta prywatna. Granica pomiędzy rzeczywistością a fikcją powoli zaczyna się zacierać. Cała czwórka prowadzi grę o rolę w filmie, która przeradza się w grę o wszystko. Na imprezie dochodzi do starcia pomiędzy Łukaszem i Olo. Bójka wymyka się spod kontroli.


Fot. materiały producenta