Wynajem przestrzeni

W sprawach wynajmu przestrzeni prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 12 680 64 02.

Teatr Łaźnia Nowa to prężnie działający już od 10 lat teatr i jedyna w swoim rodzaju wielofunkcyjna przestrzeń, na którą składają się dwie sceny dysponujące nowoczesnym zapleczem technicznym oraz przestronne foyer. Podatne na rozmaite modyfikacje sceny postindustrialnego budynku, poprzez łatwość dostosowania do rozmaitych wymogów technicznych, świetne warunki pracy i nienaganną akustykę, przyciągnęły już do siebie wiele firm i instytucji.

Łaźnia jest organizatorem i producentem największego w Polsce festiwalu teatralnego Boska Komedia, odbywającego się co roku w grudniu i skupiającego najważniejsze produkcje teatralne sezonu. Prócz tego organizujemy i gościmy zarówno kameralne imprezy (spotkania autorskie, warsztaty, meetingi firmowe), jak i wielkie wydarzenia kulturalne (koncerty, spektakle, festiwale), niejednokrotnie będące w mainstreamie programu kulturalnego miasta. Gościmy ważne festiwale (m.in. Sacrum Profanum, UNSOUND czy Krakowskie Reminiscencje Teatralne) oraz gwiazdy polskiej i międzynarodowej sceny muzycznej (takie jak Kult, Morrisey, Apocalyptica, Parov Stelar). Stale współpracujemy m.in. z Krakowskim Biurem Festiwalowym czy Galicja Productions. Twórcy znajdują tu dogodne warunki pracy – każdy element sceny i widowni można bowiem zaaranżować w dowolny sposób, a także korzystać z bogatego wyposażenia technicznego (oświetleniowego, dźwiękowego etc.) – dopasowując do artystycznych pomysłów i koncepcji, które urzeczywistnić pomaga ekipa techniczna Łaźni Nowej.

 

Zaufali nam m.in.:

 • organizatorzy koncertów z miejscami siedzącymi do 400 osób, m.in. Lady Pank Symfonicznie, Katarzyna Groniec, festiwal Sacrum Profanum;
 • organizatorzy dużych koncertów z miejscami stojącymi do 600 osób, m.in. Guano Apes, Editors, Kult, Coma, The Killers, Parov Stelar;
 • firmy i instytucje publiczne oraz prywatne, m.in. Interia.pl, Wydawnictwo Literackie, Dziennik Polski, Związek Nauczycielstwa Polskiego, przy wyborze miejsca na imprezy okolicznościowe, konferencje i prezentacje.

 

Przykładowe możliwości wykorzystania przestrzeni:

 • spotkania autorskie,
 • warsztaty,
 • koncerty z miejscami siedzącymi (do 400 os.) lub stojącymi (do 600 os.),
 • pokazy mody,
 • imprezy okolicznościowe firm i instytucji,
 • spektakle,
 • konferencje,
 • pokazy filmów,
 • wystawy.

 

BUDYNEK I SPRZĘT

Odnowiony budynek Łaźni to połączenie postindustrialnych cech architektonicznego stylu z nowoczesnością - zarówno przestrzeni jak i wyposażenia.
Przed teatrem znajduje się parking skomunikowany z bocznymi wejściami do scen za pomocą załadunkowych ramp, które umożliwiają szybki montaż i demontaż.
Teatr posiada nowoczesne zaplecze sanitarne, 3 garderoby z natryskiem, foyer, salę prób, galerię, szatnię i dwie sceny

 

DUŻA SCENA
Powierzchnia: 720m2
Wymiary sali: 18 x 40
Wysokość: 11m
Widownia: 600 miejsc stojących lub 400 siedzących

 

MAŁA SCENA
Powierzchnia: 324 m2
Wymiary sali: 18 x 18
Wysokość: 11 m
Widownia: do 200 osób

 

W Łaźni działa system sztankietów aluminiowych podnoszonych i opuszczanych elektrycznymi wyciągarkami. Posiadamy nowoczesny park oświetleniowy i świetne wyposażenie multimedialne: rzutniki 6000 ansi, okablowanie, miksery video, ekrany do tylnej i przedniej projekcji. Każdy z elementów wyposażenia może zostać przewieszony w inne miejsce. Do dyspozycji wynajmującego przestrzeń, jest również sprzęt nagłośnieniowy wraz z mikroportami.

 

DODATKOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
Wyciągarki elektryczne i trussy aluminiowe: 8 sztuk w rozstanie co 6M
Nośność: 500 kg na 1 hak, 1 tona na truss aluminiowy
Podnośnik: GENIE AWP 25, osobowy
Podjazd tirów: 14m
Rampa wyładunkowa: standardowa
Widownia: mobilna, budowana w oparciu o podesty 1x2m