Miłość 60+

czas trwania → 120 minut

Czy można zakochać się po sześćdziesiątce? Czy można mieć ognisty romans na emeryturze? Czy można pragnąć zmiany, nawet jeśli nie ma się już dużo czasu przed sobą?

Kiedy się zakochujemy, mając 60 czy 80 lat,  przeżywamy to i odczuwamy tak samo jak wtedy, gdy mieliśmy „naście” lat. Wiek przestaje mieć znaczenie. Młodzi często odmawiają starszym prawa do miłości, zapominając, że istotami seksualnymi jesteśmy przez całe życie, a seks to jego siła napędowa.

Dziewiętnastu uczestników projektu w wieku od 27 do 77 lat  wzięło udział w dwumiesięcznych warsztatach teatralnych w Łaźni Nowej. Efektem ich pracy jest przedstawienie, w którym oddajemy głos pragnieniom, nie tylko seksualnym, wskazując, że nigdy nie jest za późno na decyzję o zmianie.
 

Już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj!
Kabaret Starszych Panów


 Fot. Bartosz Siedlik 

Reżyseria
Maria Spiss, Oskar Hamerski
Dramaturgia
Maria Spiss
Występują
Wojciech Bartoszek, Hanna Napora, Anna Chawrona, Grzegorz Bil, Jadwiga Jamińska, Ewa Rausch Münnich, Janusz Szczepański, Daniel Wasilewski, Adam Mańczuk, Ewa Michałowicz, Tomasz Poniży, Kazimierz Illukiewicz, Tadeusz Siudak, Ewa Nowakowska-Włodek, Krzysztof Kaszowski, Romuald Sznajder, Janina Zarzycka-Bem, Barbara Dziedzic, Stanisław Dziedzic
Produkcja
Teatr Łaźnia Nowa
Premiera
29 czerwca 2012