Akademia Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego Słoń

Reżyseria
Kamil Krawczycki
Obsada
Jan Hrynkiewicz, Ewa Skibińska, Paweł Tomaszewski

Przed seansem odbędzie się spotkanie z reżyserem Kamilem Krawczyckim i aktorem Pawłem Tomaszewskim. Rozmowę poprowadzi gospodarz cyklu Łukasz Maciejewski.

czas trwania → 88 min + dyskusja

„Słoń”, pełnometrażowy debiut Kamila Krawczyckiego, zdobył główną nagrodę w sekcji filmów mikrobudżetowych podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To czuła opowieść o rodzącym się uczuciu. O coming oucie, pokonywaniu własnych barier i stawianiu siebie na pierwszym miejscu. Intymny seans, który mocno przytula i przepełnia nadzieją.

Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Gdy rodzinę opuszcza ojciec, matka Bartka się załamuje. Wówczas to właśnie on musi wziąć na siebie odpowiedzialność za ich dalszy los. Pewnego dnia umiera ich sąsiad, a jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek fascynuje się Dawidem i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.


Reżyser Kamil Krawczycki
Polski reżyser i scenarzysta pochodzący z Podhala. Ukończył Reżyserię podyplomową w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz kierunek Script w Szkole Wajdy. Autor kilkunastu teledysków oraz dwóch filmów krótkometrażowych prezentowanych na międzynarodowych festiwalach filmowych. „Słoń” (2022) jest jego pełnometrażowym debiutem.