Nagrody

2023

16. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie:

Grand Prix – najlepsza produkcja – międzynarodowe jury przyznało nagrodę spektaklowi „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”, koprodukcji Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie i Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Za uczynienie z opowieści o znoju i makabrze odchodzenia, wspólnotowego doświadczenia budującego wiarę w życie.

Najlepsza drugoplanowa rola męska – nagrodę otrzymał Szymon Mysłakowski za liczne role w spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”. Za dowód wirtuozerii przejawiającej się zdolnością przeistoczenia w wiele skrajnie różnych postaci, za aktorstwo rozpięte między komizmem a powagą.

 

Festiwal Teatralny w Wuzhen w Chinach

Nagrody dla najlepszych aktorów europejskich za role w spektaklu „Śnieg” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego otrzymali Dominik Stroka, Andrzej Szeremeta i Juliusz Chrząstowski.

 

22. Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu

Jury przyznało Grand Prix festiwalu autorskiemu spektaklowi Mateusza Pakuły „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” z Teatru im. Żeromskiego w Kielcach i Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie – Mateuszowi Pakule (reżyser) oraz Janowi Jurkowskiemu, Szymonowi Mysłakowskiemu, Wojciechowi Niemczykowi i Andrzejowi Placie za fantastyczne kreacje aktorskie.

Nagroda Publiczności dla spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” w reż. Mateusza Pakuły z Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach i Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie.

Nagroda Jury Młodych za spektakl ,,Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” za niesamowicie opowiedzianą historię o wrażliwości i dopracowanie spektaklu dla reżysera, Mateusza Pakuły.

 

32. Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Bez Granic” w Cieszynie:

Grand Prix „Złamany Szlaban” dla spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” w reżyserii Mateusza Pakuły

 

29. Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej:

Grand Prix dla spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” w reżyserii Mateusza Pakuły.

Nagrody indywidualne dla twórców spektaklu:
Mateusz Pakuła – nagroda za tekst;
Wojciech Niemczyk – nagroda aktorska;
Paulina Góral – nagroda za reżyserię światła;
Szymon Mysłakowski – nagroda aktorska im. Jana Świderskiego.

 

63. Kaliskie Spotkania Teatralne:

Nagroda publiczności dla Naj-Bogusławskiego Spektaklu 63. Kaliskich Spotkań Teatralnych – Festiwalu Sztuki Aktorskiej dla spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”, w reżyserii Mateusza Pakuły.

Nagroda Dziennikarzy 63. Kaliskich Spotkań Teatralnych dla Andrzeja Platy w spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” w reżyserii Mateusza Pakuły.

Nagroda Specjalna dla zespołu aktorskiego w składzie Andrzej Plata, Wojciech Niemczyk, Jan Jurkowski, Szymon Mysłakowski i Marcin Pakuła za role w spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” w reżyserii Mateusza Pakuły.

 

Marka Radia Kraków dla spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” w reżyserii Mateusza Pakuły.

 

2022

Finał 27. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej:

  • Nagroda zespołowa dla twórców spektaklu „Lem vs. P.K. Dick”: Mateusza PakułyJustyny ElminowskiejAntonisa Skoliasa Pauliny Góral;
  • Indywidualna nagroda aktorska dla Tomasza Schuchardtaza wolę P.K. Dicka w spektaklu „Lem vs. P.K. Dick”;
  • Indywidualna nagroda aktorska dla Barbary Wysockiej za wszystkie role w spektaklu „Bieguni”;
  • Wyróżnienie aktorskie dla Jana Jurkowskiego za rolę Stanisława Lema w spektaklu „Lem vs. P.K. Dick”;
  • Nagroda Komisji Artystycznej za tekst „Lem vs. P.K. Dick”dla Mateusza Pakuły.

 

2021

GRAND PRIX 25. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ dla inspirowanego Owidiuszem spektaklu „Przemiany” w reżyserii Michała Borczucha z Teatru Polskiego w Bydgoszczy, STUDIO teatrugalerii w Warszawie i Łaźni Nowej w Krakowie za błyskotliwe i nieoczywiste wykorzystanie klasycznego utworu na potrzeby współczesnej, mądrej i bezpretensjonalnej rozmowy o dojrzewaniu.

10. edycja Konkursu o Nagrodę Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego: nagroda specjalna dla twórczyń miniserialu internetowego „W związku z zaistniałą sytuacją” ‒ Zośki Papużanki za scenariusz i odtwórczyni głównej roli Agnieszki Przepiórskiej-Frankiewicz.

Wyróżnienie spektakli Teatru Łaźnia Nowa w podsumowaniu sezonu 2020/2021 miesięcznika „Teatr”:

  • „Powrót do Reims” – najlepsze przedstawienie, najlepsza nowa polska sztuka (Beniamin Bukowski – na podstawie książki D. Eribona), najlepsza reżyseria (Katarzyna Kalwat), najlepsza rola męska (Jacek Poniedziałek), najlepsza adaptacja teatralna (Beniamin Bukowski), najlepsza realizacja teatralna w sieci;
  • „Autobiografia na wszelki wypadek” – najlepsza nowa polska sztuka (Michał Buszewicz);
  • „Bezpieczne miejsce” – najlepsza nowa polska sztuka (Piotr Froń), najlepsza realizacja teatralna w sieci, najciekawszy debiut (Tomasz Fryzeł);
  • „Bieguni” – najlepsza rola epizodyczna (Ewa Skibińska), najlepsza adaptacja teatralna (Michał Zadara, Barbara Wysocka), najlepsza scenografia (Robert Rumas);
  • „Oddech” – najciekawszy debiut (Franciszek Szumiński);
  • „Agon” – najlepszy spektakl taneczny (Dominika Knapik).

Zakwalifikowanie spektakli „Bieguni” w reżyserii Michała Zadaryoraz „Lem vs. P.K. Dick” w reżyserii Mateusza Pakuły do finału 27. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Słoneczniki 2021 – wyróżnienie jury dla Teatru Łaźnia Nowa za Kreatywne Warsztaty Rodzinne: „Cuda z papieru”.

Marka Radia Kraków za sierpień 2020 dla Teatru Łaźnia Nowa za spektakl Śnieg w reżyserii Bartosza Szydłowskiego, na podstawie powieści Orhana Pamuka. Jurorzy Marki Radia Kraków zwrócili uwagę na niezwykle aktualny, współcześnie brzmiący charakter inscenizacji, jej poetyckość, świetne aktorstwo i bardzo dobrą adaptację powieści.

Zakwalifikowanie spektaklu Ginczanka. Przepis na prostotę życia w reżyserii Anny Gryszkówny do programu Teatr Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Zakwalifikowanie sztuki Autobiografia na wszelki wypadekMichała Buszewicza do finału AURORY. Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy.

Marka Radia Kraków za grudzień 2020 dla Teatru Łaźnia Nowa za Festiwal Boska Komedia. 13. edycja Festiwalu odbyła się w całości online dzięki platformie PLAY KRAKÓW i zgromadziła ponad 30 tysięcy widzów.

Nagroda Debiut TR 2021, przyznawana na Forum Młodej Reżyserii – wyróżnienie dla Tomasza Fryzła, reżysera spektaklu Bezpieczne miejsce w postaci zaproszenia na rezydencję reżyserską w TR Warszawa w sezonie 2021/2022, obejmującą m.in. propozycję asystentury przy produkcji projektu Philippe Quesne, zaproszenie do wyreżyserowania pokazu warsztatowego tekstu wyłonionego w konkursie dramaturgicznym „Nigdy nie będziesz szła sama” oraz zaproszenie do gościnnej prezentacji spektaklu „Bezpieczne miejsce” w TR Warszawa.

Zakwalifikowanie sztuki Lem vs. P.K. Dick Mateusza Pakuły do finału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

O!Lśnienia 2021  Nagroda Kulturalna Onetu i Miasta Kraków w kategorii TEATR dla reżyserki Katarzyny Kalwat i aktora Jacka Poniedziałka za spektakl Powrót do Reims. „Za inscenizację perfekcyjnie wykorzystującą nowe media oraz za rolę opartą na osobistych doświadczeniach poruszającą w widzu najczulsze struny” – brzmiało uzasadnienie nominacji.

Zakwalifikowanie spektakli Ginczanka. Przepis na prostotę życiaLem vs. P.K. DickAutobiografia na wszelki wypadekoraz Bezpieczne miejsce do XXVII Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

2019

Nagroda im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą kreację aktorską w sezonie 2018/2019 przyznana ex aequoJerzemu Stuhrowi za rolę główną w Wałęsie w Kolonos Jakuba Roszkowskiego w reżyserii Bartosza Szydłowskiego w Teatrze Łaźnia Nowa oraz Piotrowi Adamczykowi za rolę Poety w Weselu Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego w Teatru Telewizji TVP.

Trzecie miejsce w kategorii nagroda publiczności dla spektaklu Wałęsa w Kolonos na Ogólnopolskim Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port.

TEATRALNE SERCE Studenckie Nagrody Teatralne Chodźże do Teatru dla Bartosza Szydłowskiego

 

2018

Pierwsza nagroda aktorska za najlepszą rolę męską Festiwalu Boska Komedia 2018 – Szymon Czacki za role w spektaklu Konformista 2029, reż. Bartosz Szydłowski

Wydarzenie grudnia 2018 portalu O.pl – Boska Komedia 2018

Złote Słoneczniki dla festiwalu Mała Boska Komedia - nagroda jury portalu Czas dzieci
Pierwszą edycja festiwalu uznana za najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w kategorii język.

Laudacja: Spektakle teatralne dla dzieci to ogromne wyzwanie dla pokolenia wysokich technologii. Teatr uczy kreacji, kształtuje wyobraźnię, uczywspółdoświadczania i przede wszystkim formuje język. Magia teatru, umowność rekwizytów i scenografii może rozbudzić w dziecku twórcze możliwości, których nie zapośredniczy żadne inne medium. Ale najważniejsze jest uczenie się odczytywania uczuć i emocji aktora. Jeśli dzieci posiądą tę umiejętność będą świadomie i skutecznie budowały swoje relacje z drugim człowiekiem. Głęboko przeżywane, opowiadane w teatrze historie pozwolą dziecku rozumiećrealne zdarzenia w świecie. Tego niezwykle ważnego zadania podjęła się Łaźnia Nowa.

Paszport Polityki w kategorii TeatrMichał Borczuch

 

2017 

Gran Prix za najlepszy spektakl 57.Kaliskich Spotkań Teatralnych – spektakl Wszystko o mojej matce, reż. Michał Borczuch

Gran Prix 23. Ogólnopolskiego Konkursu na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w Kaliszu dla Teatru Łaźnia Nowa za spektakl Wszystko o mojej matce, reż Michał Borczuch

Supermarka Radia Kraków za rok 2016 dla spektaklu Wszystko o mojej matce, reż. Michał Borczuch

Krzysztof Globisz – nagroda Ludwika w kategorii „Najlepsza rola męska”, za spektakl Wieloryb The Globe, reż. Ewa Rysová

Zuzanna i Antonis Skolias – nagroda Ludwika w kategorii „Oryginalna Muzyka”, za spektakl Wieloryb The Globe, reż. Ewa Rysová

Nagroda Specjalna miesięcznika Teatr dla twórców spektaklu o unikalnej wartości artystycznej i humanistycznej Wieloryb The Globe – Krzysztof Globisz, Mateusz Pakuła, Eva Rysova, Marta Ledwoń, Zuzanna i Antonis Skolias, Marcin Chlanda, Cezary Tomaszewski, Mateusz Wajda

XVII Festiwal Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość przedstawiona w Zabrzu – I nagroda dla Michała Borczucha i zespołu aktorskiego za spektakl Wszystko o mojej matce

XVII Festiwal Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość przedstawiona w Zabrzu – nagroda im. Stanisława Bieniaszadla Tomasza Śpiewaka, za spektakl Wszystko o mojej matce

 

2016

Grand Prix IX Międzynarodowego Festiwalu Boska Komediadla spektaklu Wszystko o mojej matce, reż. Michał Borczuch

Marka Radia Kraków za kwiecień 2016 dla spektaklu Wszystko o mojej matce, reż. Michał Borczuch

Wielka Nagroda Publiczności dla spektaklu Nieznośnie długie objęcia, reż. Iwan Wyrypajew za znakomite wykonanie teatralnej partytury, wyeksponowanie jej muzyczności i poszukiwanie nowych form mówienia w teatrze, przyznana podczas FestiwaluKontrapunkt w Szczecinie

Nagroda publiczności XVII edycji festiwalu Oblicza Teatru dla spektaklu Quo vadis, reż. Rafał Rutkowski

 

2015

Nagroda Magnolii (nagroda Miasta Szczecina) za rozszerzenie przestrzeni dramatu człowieka, przyznana podczas Festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie dla spektaklu Koncert życzeń, reż. Yana Ross

Marka Radia Kraków za kwiecień 2015 dla spektaklu Maciej Korbowa i Bellatrix, reż. Krystian Lupa

 

2014

Nagrody Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia dla spektaklu Klątwa, odcinki z czasu beznadzieireż. Monika Strzępka:

  • najlepsza aktorka drugoplanowa – Anna Kłos-Kleszczewska (za wyjątkowy i inteligentny humor w odniesieniu do politycznego i demonicznego opętania, który sieje w nas niepokój)
  • najlepszy aktor drugoplanowy – Krzysztof Dracz w Klątwa (za połączenie pierwiastków powagi i zabawy nie w jednej, a kilku rolach w satyrze na współczesne społeczeństwo)
  • specjalne wyróżnienie dla spektakluza wirtuozerię zespołu teatralnego

Nagroda Aktorska Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy dla Krzysztofa Dracza, aktora Klątwy: Odcinków z czasu beznadziei, reż. Monika Strzępka

Nagroda Publiczności podczas VII Karnawału Komedii w Katowicach dla spektaklu Trzej muszkieterowiew reż. G. Castellanosa

Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna dla Mateusza Pakuły za tekst Smutki tropików. Premiera: Teatr Łaźnia Nowa, Boska Komedia 2013.

Marka Radia Kraków dla twórców spektaklu Najwyraźniej nigdy nie był Pan 13 letnią dziewczynką, reż. Iga Gańczarczyk

Wyróżnienie tytułem Lidera Małopolski 2013 za realizację Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komediaoraz innych ambitnych wyzwań artystycznych" przez kapitułę Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

 

2013 

W imię Jakuba S., reż. Monika Strzępka, koprodukcja Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy i Teatru Łaźnia Nowa, zdobyło podczas XV Ogólnopolski Festiwal Sztuki ReżyserskiejInterpretacje
Laur Konrada – główna nagroda festiwalu
Nagrodę Publiczności
Nagrodę Jury społecznego
Nagrodę dziennikarzy i fotoreporterów

Fanaberie Publiczności – Nagroda publiczności Festiwalu Fanaberie w Wałbrzychu – dla spektaklu Niewierni Piotra Rowickiego, w reż. Piotra Ratajczaka

Nagroda za debiut aktorski  II. Festiwalu DebiutantóPierwszy Kontakt w Toruniu dla Mariusza Cichońskiego za rolę w spektaklu Emigranci, reż. Wiktor Rubin

Marka Radia Kraków dla twórców spektaklu Piccolo Coro Dell'Europa, reż. Iga Gańczarczyk

 

2012

Grand Prix VII Festiwalu Polskich Sztuk WspółczesnychR@port w Gdyni dla spektaklu W imię Jakuba S., reż. Monika Strzępka

Grand Pirx Festiwalu Sztuki Aktorskiej a przyznane podczas 52. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych w Kaliszu - Krzysztof Dracz za pierwszoplanową rolę męską w spektaklu W imię Jakuba S., reż. Monika Strzępka

Marka Radia Kraków za spektakl W imię Jakuba S. Pawła Demirskiego, reż. Monika Strzępka

Pomniki Polskie Festiwalu Boska Komedia nominowane do Kulturalnych Odlotów 2012

 

2011

II nagroda publiczności IX Festiwalu Wałbrzyskich FanaberiiTeatralnych w Wałbrzychu dla spektaklu Emigranci, reż. Wiktora Rubina

 

2010

Teatr Łaźnia Nowa nominowany do Kulturalnych Odlotów2009 w kategorii Miejsce Roku.

Nagroda XII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki ReżyserskiejInterpretacje dla Marcina Libera za reżyserię spektaklu ID

 

2009

Bartosz Szydłowski – Dyrektor Teatru Łaźnia Nowa – został laureatem dwóch prestiżowych nagrod:

  • Złotego Laura za Mistrzostwo w Sztuce – nagrody przyznawanej przez Fundację Kultury Polskiej 2009
  • Nagrody im. Józefa Dietla za pracę na rzecz społeczności lokalnej przyznawana przez Korporację Samorządową im. J. Dietla

Główna nagroda za najlepszy spektakl na IV Festiwalu Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni dla spektaklu Wszystkie rodzaje śmierci Artura Pałygi na podstawie Siddharty Hermana Hessego w reżyserii i opracowaniu muzycznym Pawła Passiniego.
Nagrody przyznało jury w składzie: Janusz Degler – przewodniczący, Jacek Kopciński, Tadeusz Nyczek, Jacek Sieradzki, Piotr Tomaszuk

Teatr Łaźnia Nowa nominowany do Kulturalnych Odlotów 2008w kategorii Miejsce Roku

Spektakle Wszystkie rodzaje śmierci, reż. Paweł Passini orazID, reż. Marcin Liber – finalistami XV Ogólnopolskiego Konkursu na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnejorganizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Nagroda indywidualna podczas XV Ogólnopolskiego Konkursu na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej dlaMałgorzaty Szydłowskiej za scenografię do spektaklu Wszystkie rodzaje śmierci, reż. Paweł Passini

Indywidualne wyróżnienie podczas XV Ogólnopolskiego Konkursu na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej:

  •   za reżyserię spektaklu Wszystkie rodzaje śmierci dla Paweła Passiniego
  •  za rolę Heidi/Andreasa w spektaklu ID dla Beaty Zygarlickiej

Nagrody na VIII Festiwalu „Prapremier” w Bydgoszczy dla spektaklu Supernova. Rekonstrukcja, reż. Marcin Wierzchowski:

  • nagroda za koncepcję i realizację pierwszej części przedstawienia Muzeum Supernowej dla twórców spektaklu
  • za scenografię spektaklu (w kategorii "KURTYNA
  • za najlepszą drugoplanową rolę męską (Plebiscyt Młodych) dla Jakub Kotyńskiego

 

2008 

Wydarzenia Roku 2007 nagroda przyznawana przez widzów TVP Kultura dla Koncertu Wyspiański Underground

W kategorii „TEATR” nominację TVP Kultura do corocznych nagród Gwarancje kultury otrzymał Paweł Passini za spektakl Odpoczywanie zrealizowany w Teatrze Łaźnia Nowa

Indywidualna nagroda w XIV Konkursie na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej organizowanym rokrocznie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współudziale Teatru Narodowego oraz Związku Artystów Scen Polskich otrzymał Paweł Passini, twórca autorskiego spektaklu Odpoczywanie, zrealizowanego przez Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie.
Spektakl uzyskał również wskazanie do pokazania na scenach Teatru Narodowego w Warszawie

Teatr Łaźnia Nowa został uznany Miejscem Roku 2007 w plebiscycie Kulturalne Odloty organizowanym przez Gazetę Wyborczą

 

2007

Bartosz Szydłowski laureatem prestiżowej nagrody „Allianz 2007” za działalność kulturalną (Krakowska Nagroda „Allianz 2007”)

Bartosz Szydłowski – twórca Teatru Łaźnia Nowa – nominacja do nagrody Gwarancja Kultury w kategorii Teatr (TVP Kultura)

Nagrody na Festiwalu Targi Nowej Dramaturgii w Radomiu:

  • nagroda za najlepszy spektakl dla produkcji Kochałam Bogdana W., w reż. Pawła Kamzy
  • nagroda za najlepszą rolę kobiecą dla Magdaleny Biegańskiej za rolę Marzeny w w/w przedstawieniu

Nagrody przyznało jury w składzie: Marek Braun, Lech Raczak, Zbigniew Szumski.

Spektakl Kochałam Bogdana W., w reż. Pawła Kamzy znalazł się wśród 15 najlepszych spektakli 2007 roku XII Ogólnopolskiego Konkursu na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, współorganizowanego przez Teatr Narodowy oraz ZASP.

 

2006

Spektakl From Poland with Love, reż. Piotr Waligórski wyprodukowany przez Teatr Łaźnia Nowa zakwalifikował się do Ogólnopolskiego Konkursiu na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, organizowanego przez Ministerstwo Kultury oraz otrzymał zwrot części kosztów realizacyjnych, zgodnie z wytycznymi MKiDN.

 

2005 

Spektakle Cukier w normie, reż. Piotr Waligórski oraz Mieszkam tu, reż. Jacek Papis wyprodukowane przez Teatr Łaźnia Nowa zakwalifikowano do finału Ogólnopolskiego Konkursiu na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, organizowanego przez Ministerstwo Kultury.

Spektakl Cukier w normie otrzymał III miejsce w w/w konkursie oraz zdobył 3 nagrody i 2 wyróżnienia.

  • nagroda za realizację spektaklu dla Teatru Łaźnia Nowa
  • nagroda za adaptację i reżyserię dla Piotra Waligórskiego
  • wyróżnienie aktorskie za rolę Tańculowej dla Pauliny Napory
  • wyróżnienie aktorskie za rolę Mirka Tańcula dla Sebastiana Oberca
  • wyróżnienie za scenografię dla Wociecha Stefaniaka