Spotkanie z prof. Bogdanem de Barbaro Zdrowie psychiczne w XXI wieku

Prowadzenie
Katarzyna Kubisiowska
czas trwania → ok. 1 godz.

Na jakie niebezpieczeństwa naraża naszą psychikę XXI wiek? Jak możemy sobie z nimi poradzić? Czy żyć dobrze można się nauczyć? Jak rozmawiać ze sobą i z ludźmi wokół? Do kiedy jest smutek, a od kiedy może pojawić się depresja? Gdy świat staje na głowie, może potrzebna jest mu psychoterapia? To część pytań, które można odnaleźć w najnowszej książce prof. Bogdana de Barbaro pt. „Po co światu psychoterapia”. 15 marca w Domu Utopii będzie je można zadać osobiście. Rozmowę, której głównym tematem będzie troska o zdrowie psychiczne w XXI wieku, poprowadzi Katarzyna Kubisiowska, dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”, autorka wielu książek, w tym m.in. wydanej w ubiegłym roku „Się żyje. Kora. Biografia”.

Spotkanie poprzedzi projekcja filmu „Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham” Pawła Łozińskiego. Początek o godz. 17:00 (bilet na film uprawnia również do wejścia na spotkanie). 


Prof. Bogdan de Barbaro, psychiatra, psychoterapeuta, emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1993 – 2016 kierownik Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii UJ.  W latach 2016 - 2019 kierownik Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Obecnie współpracuje z Fundacją Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku” w Krakowie.  Jest autorem, współautorem i redaktorem artykułów oraz książek z zakresu psychiatrii i psychoterapii, m.in. „Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii” (z Szymonem Chrząstowskim), Wyd.  UJ 2011, „Psychoterapia między wiedzeniem a niewiedzeniem” (z Wojciechem Drathem) Wyd. UJ 2022, „Po co światu psychoterapia” wyd. Mando 2023.