Karzeł, Down i inne żywioły

czas trwania → 90 minut

Karzeł, Down i inne żywioły – zaskakujące w swojej formie – przedstawienie niebanalnego duetu Janiczak-Rubin. Spektakl grany w nietypowo zaaranżowanej Małej Sali z doskonałymi kostiumami Doroty Nawrot.

Lenny, główny bohater, odkrywa w sobie moc, której pochodzenie trudno ustalić. Początkowo stara się jej nie dostrzegać, bagatelizować skutki swoich działań i rozpoznań. Z czasem obezwładniający go żywioł, przejmuje kontrolę. Jego czyny stają się nieokiełznane, szalone, święte. Rozpoznanie owej siły jest tym, co w spektaklu, wyłania się na pierwszy plan. Jak zakończą się poszukiwania Lenny’ego i jego towarzyszy? Tragicznie i komicznie, wydarzenia na scenie nie stronią od humoru i groteskowych sytuacji.

Sztuka Karzeł, Down i inne żywioły jako jedna z sześciu powstała na zamówienie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Boska Komedia” w Krakowie, a Teatr Nowy po wielu latach przerwy zaprezentował się na znanym w Polsce i za granicą festiwalu. Tym samym, wszedł do grona teatrów, które proponują widzom spektakle o ciekawej tematyce i nieszablonowych środkach wyrazu.


Fot. T. Wiech

Reżyseria i opracowanie muzyczne
Wiktor Rubin
Dramaturgia
Jolanta Janiczak
Scenografia
Małgorzata Szydłowska
Kostiumy
Dorota Nawrot
Reżyseria światła
Bartosz Nalazek
Asystentka reżysera
Katarzyna Żuk
Występują
Mirosława Olbińska, Katarzyna Żuk, Aleksandra Padzikowska, Michał Bieliński, Sławomir Sulej, Mateusz Janicki, Piotr Trojan, Daniel Chryc
Produkcja
Teatr Łaźnia Nowa, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.
Premiera
5 grudnia 2012