Warsztaty projektowania z banerów Turbokoce – otul się kulturą

Prowadzenie
Joanna Styrylska-Gałażyn
duration → 120 minut

Przerabianie odpadów ma znaczenie dla naszej planety, dla cyrkularnej gospodarki, dla zrównoważonego rozwoju naszego miasta. Jednym ze sposobów wykorzystywania niepotrzebnych już banerów tekstylnych jest up-cykling.

Czy zastanawialiście się kiedyś co dzieje się ze śmieciami, które produkuje kultura? My nadajemy im nowe życie – zużyte bannery tekstylne, anonsujące minione wydarzenia kulturalne zamieniamy w dizajnerskie koce. Wraz z Joanną Styrylską-Gałażyn możecie włączyć się w recycling kultury, w oparciu o przebrzmiałe jej sensy opracować i wykonać własny, niepowtarzalny wzór i użyteczność.

Czego możesz oczekiwać?

Na autorskich warsztatach wykonasz w pełni autorski projekt cieplutkiego koca. Każdy z uczestników/uczestniczek warsztatów zaprojektuje wzór z łaźniowych banerów tekstylnych i tkanin z drugiego obiegu. Kompozycje w wybranej gamie barwnej będą inspirowane kolażami z serii „Harmony”. Wasza praca będzie polegać na stworzeniu gamy barwnej, wycięciu kształtów z tkanin oraz zaaranżowaniu kompozycji na waszym kocu. Szycie i montaż jak zwykle jest po naszej stronie!

Z jakich materiałów zaprojektujesz swój koc?

  • z banerów Festiwalu Boska Komedia,
  • z banerów Festiwalu Mała Boska Komedia,
  • z banerów Bulwar[t]u Sztuki,
  • z tekstyliów zakupionych w sklepie charytatywnym Wspólnoty Emaus na os. Willowym 29,
  • z resztek materiałowych firmy Dagnez, która do produkcji sukienek używa krakowskiego tartanu (Kraków jest pierwszym polskim miastem, które posiada własny tartan!).

Każdy wykonany na warsztatach koc będzie wyposażony w metkę.

Prowadząca: Joanna Styrylska-Gałażyn, graficzka, ilustratorka (https://styrylska.com/bio/)