warsztaty Wataha

Warsztaty dla osób w wieku licealnym.

czas trwania → 3 godziny
środa, 25 września 2024
godz. 09:00
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Do udziału w warsztatach poszukujemy 15 osób uczestniczących w wieku licealnym. Chcesz wziąć udział? Prowadzisz kółko teatralne lub w nim uczestniczysz? Napisz do nas: bilety@laznianowa.pl 

Żyjemy w jednym świecie, żyjemy w jednym mieście, oddychamy jednakowo nieidealnym powietrzem, mamy swoje marzenia, doświadczamy osobistych trudów. Nie ma świata osób z niepełnosprawnością i tego drugiego – bez. Jest jeden świat. I to, jak będzie on wyglądał, zależy od nas i naszych najprostszych spotkań.  Czasem wymiany uśmiechów, a czasem zwykłej rozmowy, np. o tym, co lubimy jeść na śniadanie. W warsztatach wezmą udział 2 grupy rówieśnicze: uczniowie szkoły specjalnej i licealiści. Spotkają się, by wspólnie odkryć to, co łączy zarówno w życiu, jak i na scenie – w przestrzeni ekspresji ruchowej.  Bo WATAHA pomieści każdego.


Aleksandra Barczyk – absolwentka teatrologii UJ i APT w Gardzienicach, pedagożka teatru i cyrku, bajarka, reżyserka i aktorka, współzałożycielka Fundacji Wszyscy Obecni, laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Krakowa (2009 i 2016) oraz Nagrody Ministra Edukacji (2018). W 2020 roku otrzymała stypendium  w ramach programu: Kultura w sieci a w 2021 Stypendium Twórcze Miasta Krakowa. Laureatka Nagrody im. Haliny Machulskiej (2020) za czułe i odważne tworzenie teatru, w centrum którego jest człowiek ze swoją historią. Za budowanie wspólnoty łączącej ludzi z pozornie różnych światów. W 2024 roku  za dramat  Pan A otrzymała I Wyróżnienie w 35. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Na co dzień pracuje w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

Arletta Szewczyk – absolwentka socjologii AGH i  dziennikarstwa UJ, aktorka, logopedka oraz certyfikowana arteterapeutka, współzałożycielka Fundacji Wszyscy Obecni. Obecnie słuchaczka II roku Studiów podyplomowych  Pedagogika teatru na Uniwersytecie Warszawskim. Związana z teatrem od 2007 roku. Od 2018 roku prowadzi warsztaty teatralne, ruchowe, cyrkowe dla dzieci i młodzieży. Działa w środowisku organizacji pozarządowych, placówek edukacyjnych i instytucji kultury, pracuje z osobami ze specjalnymi potrzebami i zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Na co dzień związana ze Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży i Katolicką Szkołą Podstawową Montessori w Krakowie.


Grafika: Zbigniew Prokop