Warsztaty ceramiczne z Paolo Spalluto

Opieka artystyczna
Paolo Spalluto
czas trwania → dwa 4-godzinne spotkania w dwie kolejne niedziele lipca (łącznie 8 godzin)

Podczas dwóch kolejnych spotkań, przy wsparciu włoskiego artysty Paolo Spalluto, entuzjaści ceramiki będą mogli zanurzyć ręce w glinie i wykreować własne prace.

Pierwsze spotkanie upłynie nam na przygotowaniu podstawowej formy ceramicznej i pracy manualnej m.in. na kole garncarskim. Tydzień później – po wysuszeniu gotowych form – odbędzie się ich malowanie i wypalanie. Po wystudzeniu, uczestnicy będą mogli zabrać swoje prace do domu.

Oprócz własnych, niepowtarzalnych form, osoby, które fascynują się hodowlą roślin będą mogły wykonać tzw. ollasy, czyli formy ceramiczne, które nawadniają rośliny na poziomie korzeni. Wodoprzepuszczalne gliniane naczynie (z hiszpańskiego olla – garnek, kształtem przypominające dzban) zakopuje się w glebie, pozostawiając ponad powierzchnią podłoża szyjkę naczynia, która służy do uzupełniania stopniowo wysączającej się wody. W ten

sposób możemy nie tylko zminimalizować czynności związane z podlewaniem, ale również zaoszczędzić od 50 do 70 procent wody, którą w tym celu zużywamy.


Warsztat obejmuje dwa 4-godzinne spotkania w dwie kolejne niedziele lipca (łącznie 8 godzin).

Koszt: 30 zł za godzinę (240 zł za jeden dwudniowy pakiet, trwający łącznie 8 godzin)

Liczba uczestników – 8 osób (bez limitów wiekowych).

Na miejscu zapewniamy materiały i sprzęt do pracy.