Warsztaty pracy z ciałem Uważne ucieleśnienie

Prowadzenie
Alicja Gruszka-Nowak
czas trwania → 3 godz.

W ruchu to, co w nas indywidualne może spotkać się z tym, co kolektywne i uniwersalne. Cielesne współbrzmienie może stać się inspiracją do poszerzenia przestrzeni wewnętrznej, wzbogacenia indywidualnych zakresów ruchu i zwiększenia wiedzy o swoim ciele. Podczas warsztatu „Uważne ucieleśnienie” będziemy mieli okazję zaciekawić się sobą w ruchu. Poprzez ruch, gest i oddech będziemy tworzyć otaczającą nas przestrzeń, dialogować z nią i rezonować ze zmieniającym się wokół nas środowiskiem.  Uruchamiając ciała, poszukamy innej perspektywy wchodzenia w relacje, wolnej od uprzedzeń i stereotypów, doświadczając nowych możliwości spotkania z drugim człowiekiem. 

Tematyka warsztatów, które potrwają 3 godziny, skupiać będzie się na:

  • koncentracji na sferze zmysłów, doznań i wrażeń – doświadczaniu bycia w ciele i otaczającym je środowisku;
  • improwizacji taneczno-ruchowej, poszerzającej przestrzeń niewerbalnego języka ciała;
  • rozwijaniu kinestetycznej świadomości i poczucia siebie w ruchu;
  • uważnym ucieleśnieniu jako źródle oparcia, ożywienia i odżywienia;
  • świadomej obecność z oddechem.
  • Prosimy o zabranie ze sobą wygodnego stroju, który pozwoli na swobodne poruszanie się (najlepiej składającego się z kilku warstw, ponieważ warsztaty będą miały różną dynamikę). Zachęcamy również do zabrania czegoś do wygodnego siedzenia na podłodze oraz przykrycia się (mata, kocyk), a także wody do picia.

Warsztaty poprowadzi Alicja Gruszka-Nowak, certyfikowana psychoterapeutka i trenerka Gestalt. Improwizatorka ruchu i tancerka (certyfikaty EAGT, ECP, ITG, PTPG, ITB Essen). Prowadzi psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych, a także projektuje i realizuje autorskie warsztaty rozwojowo-edukacyjne oparte o improwizację ruchowo-taneczną, choreoterapię i proces ciała.