Akademia Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego Powrót do tamtych dni

Reżyseria i scenariusz
Konrad Aksinowicz
Zdjęcia
Jakub Jakielaszek
Muzyka
Marcin Masecki
Scenografia
Tomasz Bartczak
Kostiumy
Barbara Sikorska-Bouffal
Charakteryzacja
Alina Janerka
Montaż
Witold Chomiński
Dźwięk
Błażej Kafarski
Kierownik produkcji
Agata Sikorska
Producent
Agnieszka Chromicka
Koprodukcja
Miasto Aniołów sp. z o.o. Jerzy Kobyliński, Colorffon sp. z o.o., Dolnośląskie Centrum Filmowe, Głośno Błażej Kafarski, Centrum Technologii Audiowizualnych, Konrad Aksinowicz, Stuchlik Wojciech Film Production
Produkcja
Chroma Pro Agnieszka Chromicka
Obsada
Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Teodor Koziar, Katarzyna Warnke, Sebastian Stankiewicz, Anna Majcher, Kacper Janusiński, Marek Marchewa, Oliwia Gołębiowska, Szymon Ożga, Zuzanna Tomczyk, Bogdan Koca

Przed seansem odbędzie się spotkanie z odtwórcą głównej roli Maciejem Stuhrem. Rozmowę poprowadzi gospodarz cyklu Łukasz Maciejewski.

czas trwania → 104 min. + rozmowa

Sentymentalny powrót do złotych lat 90. – gdy młodość miała smak gumy balonowej, szacunek kolegów zdobywało się kolekcją klocków Lego, a wyobraźnię Polaków rozpalały kultowe hity na VHS. To właśnie te niezapomniane realia staną się tłem dla poruszającej i opartej na prawdziwych wspomnieniach historii o rodzinie, dorastaniu i ciemnych stronach każdego z nas. W obsadzie filmu Konrada Aksinowicza („W spirali”): Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Anna Majcher, Sebastian Stankiewicz i debiutujący na dużym ekranie Teodor Koziar.

 

Jest początek lat dziewięćdziesiątych. Czternastoletni Tomek wraz z matką (Weronika Książkiewicz) mieszka na jednym z wrocławskich osiedli. Podobnie jak wielu rówieśników, chłopiec wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Pewnego dnia jednak Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w progu rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo, bo wraz z powrotem Alka odżywają dawne problemy. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno?