Warsztaty ceramiczne z Paolo Spalluto 楽焼 RAKU-YAKI

Prowadzenie
Paolo Spalluto
czas trwania → 240 minut

Jesień i zima to dobry czas na pracę z ceramiką w starej japońskiej technice raku. Podobnie, jak miało to miejsce podczas letniego Bulwar[t]u Sztuki, nasze ceramiki wypalać będziemy w wysokich temperaturach w specjalnie do tego celu zbudowanym plenerowym piecu z żywym ogniem. Rozgrzane do tysiąca stopni szkliwo położone na własnoręcznie przygotowanych formach poddawać będziemy radykalnym zabiegom.

Raku zaczyna się gestem wyciągnięcia ceramiki z ognia, by natychmiast zanurzyć ją w wodzie albo śniegu, jeśli tylko się pojawi, trocinach, piasku, liściach, gazetach, ptasich piórach i co tylko jeszcze przyjdzie nam do głowy w twórczym rozpędzeniu. Efektów nie da się ich przewidzieć. Raku to niespodziewane…

Udział w warsztatach rozpisany jest na dwa spotkania, pierwsze w listopadzie (jedna z sobót do wyboru) oraz finalne drugie, wspólne dla wszystkich grup, w sobotę 3-go grudnia.

Dla osób chętnych jest także możliwość udziału w dwóch lub wszystkich trzech listopadowych spotkaniach przygotowawczych. Na grudniowe spotkanie finalne można przyjść w dowolnych godzinach, ale z całą pewnością warto zarezerwować sobie trzy lub cztery. Materiały i opiekę zapewnia organizator.

Terminy do wyboru: 12, 19, 26 listopada, godz. 16:00-20:00

Wejściówka na jedno czterogodzinne spotkanie: 240 zł

Zakup wejściówki na dowolne z pierwszych trzech spotkań uprawnia do udziału w spotkaniu finałowym przy specjalnie zbudowanym piecu do Raku 3 grudnia, które potrwa od godz. 12:00 do 20:00  każdy z uczestników będzie mógł wybrać dowolną porę wypalania tego dnia.