warsztaty Łów pomysłów

prowadzenie
Katarzyna Brzozowska, Anna Kierkosz

Warsztat kreatywny dla dzieci w wieku od 7. do 9. roku życia, inspirowany spektaklem „Dzikie harce”.

duration → około 70 minut

Do udziału w warsztatach poszukujemy jednej klasy (wiek: 7-9 lat), która wybierze się również na spektakl „Dzikie harce”. Jesteś nauczycielem/nauczycielką i chciał(a)byś zorganizować dla swojej klasy wyjście do teatru, połączone z warsztatami? Jesteś osobą rodzicielską i chciał(a)byś zasugerować taką aktywność klasie swojego dziecka? Napisz do nas: bilety@laznianowa.pl

Dzieci mają sto pomysłów na minutę. Wiele z tych pomysłów warto po prostu wyłowić i pokazać je światu. Tak jak zrobił Jędrek, który wraz z tatą – reżyserem spektaklu „Dzikie harce” Wojtkiem Ziemilskim – stworzył na naszych oczach cały spektakl teatralny. I my też wyruszymy na szalony, radosny łów pomysłów. Podczas warsztatu po spektaklu uczestniczące w nim dzieci będą mogły zarzucić wędkę na swoje pomysły, uwolnić swoją kreatywność i sprawdzić, jak z prostej, małej myśli, którą każdy i każda z nas nosi w swojej głowie, można stworzyć prawdziwy teatr. Użyjemy do tego wspólnie narzędzi czysto teatralnych (np. stworzonych przez uczestników warsztatów zaskakujących obiektów oraz ich animacji) i tych zaczerpniętych wprost ze sztuki i muzyki współczesnej (kolorowych farb i dźwięków). Będziemy tworzyć, eksperymentować i harcować – czyli po prostu świetnie się bawić.

Warsztat poprowadzą edukatorki Teatru Guliwer: Anna Kierkosz  i Katarzyna Brzozowska.


Katarzyna Brzozowska – aktorka teatralna, telewizyjna i dubbingowa. Od 1998 roku aktorka Teatru Lalek Guliwer. Zagrała ponad 30 ról teatralnych, współpracując m.in. z Jakubem Kroftą, Joanną Zdradą czy Piotrem Tomaszukiem. Na VIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla dzieci BANJA LUKA w Bośni i Hercegowinie zdobyła nagrodę aktorską za rolę Matki w przedstawieniu "Czerwony Kapturek”.

Anna Kierkosz – edukatorka i pedagożka sztuki. Od 2022 roku kuratorka edukacji i projektów w stołecznym Teatrze Guliwer. Do 2022 roku kierowniczka programów i zespołów promocji i/lub edukacji (MIK, NIFC, CSW Zamek Ujazdowski). Stworzyła jedne z pierwszych w Polsce programów muzycznych i dźwiękowych, w całości dotyczących sztuki i muzyki współczesnej adresowane do najnajów. Jest też autorką koncepcji i realizatorką m.in. programu „Muza w spektrum”, badającego odbiór muzyki i dźwięku przez osoby w spektrum autyzmu.


Grafika: Zbigniew Prokop