Akademia Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego Johnny

Reżyseria
Daniel Jaroszek
Scenariusz
Maciej Kraszewski
Producent
Robert Kijak
Zdjęcia
Michał Dąbal PSC
Scenografia
Karolina Rączka
Kostiumy
Zofia Komasa
Charakteryzacja
Liliana Gałązka
Reżyser obsady
Konrad Bugaj
Montaż
Maciej Kozłowski
Dźwięk
Sebastian Brański, Wojciech Mielimąka, Marcin Kasiński
Muzyka
Michał Kush
Kierownik produkcji
Michał Lipski
Producent liniowy
Anna Orska-Olszewska
Występują
Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Magdalena Czerwińska, Anna Dymna, Maria Pakulnis, Marta Stalmierska, Witold Dębicki, Michał Kaleta, Joachim Lamża

Przed seansem odbędzie się spotkanie z aktorką Magdą Czerwińską. Rozmowę poprowadzi gospodarz cyklu, Łukasz Maciejewski.

duration → 119 minut + dyskusja

„Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. 

Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje przed wyzwaniem walki z chorobą. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

W rolę charyzmatycznego duchownego Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik. Patryka Galewskiego zagra Piotr Trojan wielokrotnie nagradzany za występ w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Na ekranie zobaczymy również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę.

Za reżyserię filmu odpowiada Daniel Jaroszek, który do tej pory realizował projekty w branży reklamowej. „Johnny” będzie jego debiutem fabularnym. Daniel jest posiadaczem trzech mieczy KTR za projekty realizowane z Papaya Films.