Po raz dwudziesty w Bydgoszczy, podczas festiwalu Prapremier, będzie można zobaczyć kilkanaście konkursowych spektakli prezentujących polskie prapremiery. Podczas jubileuszowej edycji, której hasłem przewodnim jest „odzyskiwanie” twórcy z polskich teatrów repertuarowych, a także spora grupa młodych reżyserów, pokażą interpretacje dramatu europejskiego i polskiego.

Wśród nich swój spektakl zaprezentuje Michał Buszewicz autor tekstu i reżyser spektaklu „Autobiografia na wszelki wypadek”. Spektakl ten widzowie będą mogli zobaczyć 10 listopada w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, niespełna tydzień po krakowskich pokazach.

Bazując na fragmentach własnej biografii i materiałach dokumentalnych z życia ojca i dziadka, reżyser Michał Buszewicz tworzy na scenie swój na poły fikcyjny życiorys – od narodzin aż̇ po projektowaną śmierć. Trudno rozstrzygnąć, co w tej historii jest zmyślone, a co prawdziwe. Lawirując między megalomanią a samobiczowaniem, bohater, którego życie poznajemy poprzez opowieść trzech mężczyzn przychodzących posprzątać mieszkanie po jego śmierci, mierzy się z porażkami, trudnościami twórczymi, wzorcami męskości, własnym przemijaniem. 

Autobiografia na wszelki wypadek 

5 i 6 listopada | godz. 19.00 – Teatr Łaźnia Nowa

Bilety dostępne: KLIKNIJ TUTAJ

10 listopada | godz. 19.00 – Teatr Polski im. w Bydgoszczy (pokaz w ramach Festiwalu Prapremier 2021)

Bilety dostępne: KLIKNIJ TUTAJ