Miłosna wojna stulecia
Reżyseria, adaptacja
Eva Rysová
Występują
Dominika Bednarczyk, Radosław Krzyżowski
Powrót spektaklu na scenę
Warsztaty ceramiczne z Paolo Spalluto 楽焼 RAKU-YAKI
Prowadzenie
Paolo Spalluto
duration → 240 minut

Jesień i zima to dobry czas na pracę z ceramiką w starej japońskiej technice raku. Podobnie, jak miało to miejsce podczas letniego Bulwar[t]u Sztuki, nasze ceramiki wypalać będziemy w wysokich temperaturach w specjalnie do tego celu zbudowanym plenerowym piecu z żywym ogniem. Rozgrzane do tysiąca stopni szkliwo położone na własnoręcznie przygotowanych formach poddawać będziemy radykalnym zabiegom.

Choreograficzne solo Czucie
Choreografia i wykonanie
Alicja Czyczel
duration → 40 minut

W swojej najnowszej solowej choreografii Alicja Czyczel eksperymentuje z ekspresją twarzy, głosem i oddechem jako organizującymi ruch. Cielesność oraz nieodłączne od niej percepcja i afektywność są dla artystki materią i medium. W opartej na partyturach ruchowych i improwizacji choreografii zaprasza ona publiczność do zawieszenia konwencjonalnych przyzwyczajeń odbiorczych opartych na doszukiwaniu się linearności i narracyjności na rzecz wsłuchiwania się w niewerbalne wokalizacje i kinestetycznego odczuwania performowanych stanów.

Spektakl teatru tańca Głodni
Koncept oraz choreografia
Agnieszka Jachym
duration → 60 minut

„Głodni” to przede wszystkim reportaż o człowieku - o nas samych. To rozmowa o życiu i decyzjach, które podejmujemy każdego dnia lub na które nie mieliśmy wpływu. Bywa, że wybory te uzależniają nasz rytm codziennego życia od oczekiwania w kolejce po ciepły posiłek, pozbawiają nas dachu nad głową, wykluczają.

Audioperformens Elektryczne wizje
Reżyseria
Bartek Harat
Występują
Tomasz Augustynowicz, Szymon Czacki, Dominika Feiglewicz, Marcin Kalisz, Antoni Milancej, Sebastian Oberc, Anna Paruszyńska-Czacka, Alina Szczegielniak
duration → TBA

Projekt „Elektryczne wizje” to audioperformens zrealizowany na podstawie życia i twórczości krakowskich futurystów. Sto lat temu na ulicach Krakowa, w rynku, w kawiarniach, teatrach i pijaniach, swój czas miała garstka ekscentrycznych, bezkompromisowych poetów, pisarzy, futurystów - byli to przede wszystkim Tytus Czyżewski, Bruno Jasieński, Stanisław Młodożeniec. Spierali się ze światem, z życiem, z zastanymi normami, prądami, poglądami na społeczeństwo i jednostkę. Postanowili radykalnie zmienić ten świat i zrobili to z rozmachem. 

Śnieg
duration → 180 minut

Bartosz Szydłowski czyta wielką powieść Orhana Pamuka poprzez nabrzmiewające we współczesnym świecie fundamentalizmy, ideowe wojny prowadzące wprost do rozlewu krwi, wreszcie opresyjny porządek religijny zmierzający do wykluczania i eliminacji niechcących się przystosować. Poeta Ka wraca po kilkunastu latach pobytu na Zachodzie do rodzinnego miasta Kars. Oficjalnie – na pogrzeb matki. Nieoficjalnie – bo pochłania go seria samobójstw młodych dziewczyn, więc rozpoczyna nieformalne śledztwo. Śnieżyca odcina miasto od świata zewnętrznego. Za chwilę zacznie się rewolucja…

Warsztaty projektowania z banerów Turbokoce – otul się kulturą
Prowadzenie
Joanna Styrylska-Gałażyn
duration → 120 minut

Czy zastanawialiście się kiedyś co dzieje się ze śmieciami, które produkuje kultura? My nadajemy im nowe życie – zużyte bannery tekstylne, anonsujące minione wydarzenia kulturalne w Teatrze Łaźnia Nowa zamieniamy w dizajnerskie koce. Wraz z Joanną Styrylską możecie włączyć się w re-cycling kultury, w oparciu o przebrzmiałe jej sensyopracować i wykonać własny, niepowtarzalny wzór i użyteczność.